Konser Takvimi

Merhaba.

Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve prodüktör Gaye Su Akyol; geleneksel Anadolu müziğinin, Klasik Türk müziğinin, psikedelia’nın, surf rock’ın ve post-punk’ın zıtlıklarını fütürist yaklaşımıyla bir araya getiriyor. Bestesi ve güftesi kendisine ait ilk albümü “Develerle Yaşıyorum”u 2014 yılında yayımlayan Gaye Su Akyol, müziğini “kavram olarak evrensel, ruh olarak yerel” şeklinde tanımlıyor. İlk uluslararası albümü “Hologram İmparatorluğu”nu 2016’da Alman menşeili plak şirketi Glitterbeat ve Ali Güçlü Şimşek’le birlikte kurdukları Dunganga Records etiketiyle yayımlayarak Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da birçok konser ve festival performanslarıyla dinleyici kitlesini genişletti. The New York Times, Pitchfork, The Observer, The Guardian, The Wire gibi önemli mecralardan övgü dolu eleştiriler aldı. “Bir hayal kurma pratiği” olarak adlandırdığı 2018 çıkışlı üçüncü uzunçaları “İstikrarlı Hayal Hakikattir”in söz ve müziği kendisine ait olmasının yanında; ilk iki albümünde olduğu gibi prodüksiyon, düzenleme ve kayıt aşamalarında prodüktör ve görsel dünyasında ise sanat yönetmeni rollerini üstlendi. Bu albümle birlikte ilk kez Türkiye’den bir müzisyen, İngiltere’nin en önemli müzik dergilerinden Songlines’ın kapağına konuk oldu ve 2019 yılında “Best Artist” (En İyi Sanatçı) ödülüne layık görüldü. Yine aynı albümle aylarca Transglobal World Music Chart Avrupa listesinde 1 numarada kaldı. Gitar, bas, davul üçlüsünü perküsyonlar ve zengin bir estrümantasyonla buluşturan albüm; Anadolu müziğini ve Klasik Türk Müziği gamlarını; psikedelik, surf, punk gibi rock’ın alt türleriyle ve elektronik altyapılarla birleştiriyor.
Gaye Su Akyol tüm prodüksiyonunu kendisinin üstlendiği EP’si “Yort Savul: İsyan Manifestosu”nu 2020 yılında çıkardı. Yeni albüm üzerinde çalışmaları devam ediyor.

Brush-Hard-top
Brush-Light-bottom

Fotoğraflar

brush-half-02

Haberler

Gaye Su Akyol bir dönem pek de havalı sayılmayan bir müzik tarzını yeniden canlandırdı ve...
Birleşik Krallık’ın, dünya müziği üzerine yayınlar yapan müzik dergisi Songlines, Gaye Su Akyol’u 2019’un en...
2014’ten beri LGBTİ+’ın Türkiye’deki önde gelen seslerinden olan GZone mag, Gaye Su Akyol ile özel...
gayesuakyol.com yenilendi. Fakat ne yenilenme… Bir kere artık Gaye Su ile ilgili her şeyi tek...
Apple, 2015’ten beri sürdürdüğü ‘iPhone ile çekildi’ kampanyasında, bu kez Gaye Su Akyol’a yer verdi....
Gaye Su Akyol, nominated in the Best Artist category, will be performing at the Songlines...
Brush-Light-bottom
logo-mozo-small-white70x70-01

İRTİBATTA KALALIM

Gaye Su Akyol'dan direkt mail kutunuza haberler... Dükkan indirimleri, hediye biletler, yeni çıkan albüm ve teklilerden haberdar olmak için kaydolun!
Brush-Light-top